Kurumsal Kimlik, bir şirketin kendini temsil etme biçimlerinin tümüne verilen addır. Firmanın devamlı olarak var olabilmesinde firma adına yapılan kurumsal kimlik çalışması önem taşımaktadır. Sizde sıradışı ve konsepte uygun bir kurumsal kimlik çalışması ile markalaşma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

İtina ile hazırlanmış Kurumsal Kimlik bir firmaya şunları sağlar:

- Firma adının belleklere yerleşmesi
- Firma özelliklerinin görsel hızda aktarılması (dinamizm, yenilikçilik vb.)
- Ürün ve hizmetlerin kalite garantisi
- Ürün ve hizmetlerin doğası ve sektörel konumları hakkında ilk bilgileri iletmesi
- İlk bakışta rakiplerden ayrılma

Kurumsal Kimlik dönemsel olarak yenilenmeye ihtiyaç duyar. Firma ve Pazar geliştikçe -farkı fark ettirmenin en etkili yolu bunu imaja yansıtmak, diğer bir deyişle, önyargıyı aşacak kadar etkili ve dolaysız, yani görsel yoldan anlatmaktır.

Kurumsal Kimlik Kapsamında Sunduğumuz Hizmetler:

Kurum ve hizmet markası yaratma
- Marka Kimliği: Marka isminin bulunması, isim haklarının satın alınması, logo tasarımı, logotype tasarımı, logonun farklı alanlarda kullanımı, etikette, reklamda ve benzeri uygulamalarında kullanımını kapsamaktadır.
- Amblem, logo, logo type tasarımı: Kurum kimliğini oluşturan öğelerde yazı karakteri, ölçekleme sistemi ve kurum renkleri doğru uygulanmalıdır.
- Logo ve amblemin değişik malzemeler üzerinde uygulamaları: Örneğin çok değişik kullanım alanları olan tabela ve panolar gibi kurumun kalıcı bir biçimde kamu önüne çıkan görsellerinde şirket kurumsal kimliğinin yansıtılması.
- Dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit tasarımı: Güçlü ve tutarlı bir kurumsal kimlik sunabilmek için gerekli kurallar ayrıntıları ile belirtilmeli ve ölçü ve renkleri standart hale getirilmelidir.